ADIDAS dámská obuv, dětská obuv, pánská obuv - ADIDAS

online boty ADIDAS a obuv ADIDAS

boty ADIDAS obuv ADIDAS Značka Adidas je druhý největší sportovní výrobce na světě. Byla pojmenovaná po jeho zakladateli, Adolfu Dasslerovi kterému nikdo neřekl jinak než ADI. Spojením své přezdívky a začátku svého příjmení dal jméno své značce. Začal vyrábět V roce 1920 začal vyrábětboty. Bylo to ve městě Hercogenarauch blízko Norimberku, za pomoci jeho bratra Rudolfa Dasslera. Ten později byl jeden ze zakladů soupeřící společnosti PUMA . Příjem značky pro rok 2005 byl 6.6 miliardy euro

Veliký průlom byl pro značku rok 1954 a s ním spojený světový pohár ve fotbale. Adidas měl podepsaný kontrakt se západním německem, že všechno co souvisí s nohou bude dodávat značka Adidas. Značka přišla na tu dobu s revoluční kopačkou s odepínacími cvoky. To dávalo hráčům velmi velkou výhodu přizpůsobovat svoji obuv podmínkám terénu a počasí. Fenomenální tečkou bylo vítěství západního německa tohoto poháru. Značka se stala opravdu uznávanou kapacitou ve výrobě a vývoji sportovních potřeb.

V americe značka byla velmi oblíbená jako streetová obuv v 80 a 90 letech pro pouliční gangy a sociálně chudší třídu, na což ADIDAS někdy často rád zapomíná. Jako street obuv je konec konců oblíbená dodnes.